Menü Bezárás

ERDEI ISKOLA
2015. SZEPTEMBER 28-30. PARÁDFÜRDŐ
ABASÁRI ABA SÁMUEL ÁLTALÁNOS ISKOLA 4. OSZTÁLY

Az erdei iskolában az egyik nap éjszakai túrára indultunk. Nagy izgalommal vártuk, jól felöltöztünk, aztán nekivágtunk. Egy kedves bácsi vezetett minket a túra során és mikor az út közepén tartottunk megláttunk két őzet. Aztán megpihentünk egy szalmakazalnál és szarvasbőgést hallgattunk. Nagyon jó volt, csak mikor jöttünk hazafelé már nagyon h ideg volt.
Bagi Elinor

Az osztállyal nyertünk egy erdei iskolát és elmentünk Parádfürdőre. Voltunk a Cifra Istállóban, vadlesen, sokat játszottunk a sportpályán. Elsétáltunk a Csevice forráshoz is, és anyának vittem egy flakon gyógyvizet.
Kovács Renáta

3. osztályban rajzpályázattal pénzjutalmat nyertünk. 4. osztály év elején ebből erdei iskolában töltöttünk három napot Parádfürdőn. Erdei túrán vettünk részt. Láttunk őzet, pávát, sokféle állatot. Ittunk forrásvizet, megnéztük a Rákóczi fát a Kocsimúzeumot, a Palóc házat. Jól éreztük magunkat.
Szaszkó Szabolcs

A tábor
Három napos kiránduláson volt az osztály. Nagyon vártam már, hogy megérkezzünk. A legizgalmasabb élményem az volt, hogy este vadlesre mentünk. Vittünk elemlámpát, Zsigmi távcsövet is hozott. Szarvasbőgést is hallottunk.
Kis-Géci Kristóf

Hétfőn reggel nagy izgalommal keltem fel. Anyukám elvitt az iskolához, ahol felszálltam a buszra, és már úton is voltunk az erdei iskolához. Mikor odaértünk nagy izgalommal mentünk be a házba, ami nem is az erdőben, hanem a faluban volt. Mindenki elfoglalta a szobáját és berendezkedett. Amikor készen voltunk, egy néni segítségével elindultunk megismerkedni a településsel. Megnéztük a kastélyt, a fürdőkórházat, a mini állatkertet és a Rákóczi fát. Ebéd után kimentünk a sportpályára és jót játszottunk és versenyeztünk. Délután Jucus anyukája tartott vízbiológia foglalkozást. Vetített és még feladatlapot is töltöttünk a végén. Vacsora után szabadfoglalkozás volt, majd lezuhanyoztunk és a tanító néni 10 órakor takarodót fújt. Szerintem még éjfélkor sem aludtunk, mert hülyéskedtünk és halkan beszélgettünk.
Kedden reggeli után pontszerző „kukacgyűjtés” volt a madárkáknak. Ezek a kukacok persze színes pálcikák voltak. Azután elindultunk a faluba. Jó hosszú séta volt, vagy 3 km. Megnéztük Asztalos Johák fafaragó kiállítását, aztán átsétáltunk a Palócházba. A néni sok érdekeset mesélt a régi életről, ruhákról, szokásokról. Utána elmentünk a tájházba. Itt is sok új dolgot láttunk, a fiúk még a malacólba is bebújhattak. Aztán visszagyalogoltunk és megebédeltünk. Ebéd után újra sétálni indultunk, de most az erdőbe. Elmentünk a Csevice forráshoz és megkóstoltuk a vizét. Nem mindenkinek ízlett. Alig bírtunk visszavánszorogni, pedig vacsora után még egy túra várt ránk. Elmentünk egy vadász bácsival éjszakai vadlesre. Hallottunk szarvasbőgést, láttunk őzikéket és nagyon közelről egy sünit. Megvizsgáltuk a vadnyomokat. Bevallom, hogy visszafelé féltem a nagy sötétben. Ma este már gyorsabban elaludtunk.
Szerdán reggeli után szellemi vetélkedő volt sok érdekes feladattal. Aztán elmentünk a Cifra Istállóba, ahol gyönyörű hintókat és lovakat láttunk. Utána megebédeltünk és ajándékokat vásároltunk. Tanító néni kihirdette a pontgyűjtő verseny eredményét, és kiosztotta az ajándékokat. Én cukrot kaptam. Aztán összepakoltunk, 15 órakor jött a busz és go haza. Már vártuk, hogy találkozzunk anyáékkal. Szerintem ez egy jó erdei iskola volt!
Simon Fanni